ATGAL

Kalanetika

Kalanetika – plastinės gimnastikos rūšis, sukurta susiejus baleto ir jogos elementus. Anot specialistų, ši „karališka“ mankšta – puikus būdas atjaunėti dešimčia metų ir be didelių pastangų sumažinti svorį.

Idėja sukurti kalanetikos pratimų kompleksą kilo JAV balerinai Callan Pickney po ilgos kelionės į Rytus, išbandžius jogos poveikį organizmui. Baigusi šokti moteris priaugo daug svorio, ją nuolat kamavo stuburo ir sąnarių skausmai. Ieškodama veiksmingų receptų, C. Pickney keliavo po Himalajus, domėjosi vietos gyventojų šokiais, medicina, joga. Jai kilo mintis sukurti pratimų kompleksą, kuris padėtų ne tik numesti svorio, bet ir pagerintų savijautą.

Kalanetika nuo kitų sporto rūšių skiriasi tuo, kad atliekant statiškus tempimo pratimus labai veiksmingai treniruojami gilieji raumenys. Teigiama, kad jau po kelių treniruočių pastebimai sutvirtėja gilusis poodinis sluoksnis, dailėja figūra: riebalai nyksta, o raumenys tvirtėja. Šie pratimai tinka įvairiausio amžiaus žmonėms, nes juos daryti nereikia didelių pastangų, o išmokus galima mankštintis individualiai namuose. Pagrindinis kalanetikos principas – nepakenkti organizmui. Mankštinantis nepervargstama, nealinama širdis ir sąnariai – krūvis tenka ne visam organizmui, o tam tikroms raumenų grupėms. Labiausiai stebina tai, kad neišliejant nė lašelio prakaito svoris mažėja, o kūno formos dailėja.

Užtenka dusyk per savaitę po valandą mankštintis, kad suaktyvėtų medžiagų apykaita ir kristų svoris. Net du trečdaliai pratimų yra skirti problemiškiausioms kūno vietoms dailinti. Ši mankšta skirta tinginiukėms ar didelį antsvorį turintiems žmonėms, kurie negali užsiiminėti aerobika ar nuo ryto iki vakaro prakaituoti treniruoklių salėje.

Dėmesio! Kalanetikos pratimai – puiki sąnarių ir raumenų ligų profilaktika. Mankštinantis maksimaliai ištempiami raiščiai, sausgyslės ir kiekvienas raumenukas. Sąnariai tampa lankstesni ir paslankesni. Kasdienės pratybos veiksmingos gydant širdies ir kraujagyslių, endokrinines ir kitas ligas, gerina viso organizmo būklę, taip pat medžiagų apykaitą. Be to, mažina psichologinę įtampą ir suteikia energijos.